Do prostor na Zámečnické se přestěhuje Turistické informační centrum

Zdroj: TIC Brno

BRNO – Zřídit informační centrum společně s Centrálou cestovního ruchu má v plánu město Brno. Nebytové prostory na Zámečnické 2 už vyklidil původní nájemce a radní se rozhodli, že dále je pronajímat nebudou a připraví přesun informačního centra.

Nyní funguje informační centrum To je Brno v přízemí parkovacího domu Domini. Lidé zde mohou zakoupit suvenýry a propagační předměty, vstupenky na kulturní akce, uschovat zavazadla nebo si jen v klidu sednout a připojit se k wifi. „Přestěhováním do větších prostor by se otevřela příležitost zřídit informační centrum společně ještě s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava. Tím by se turistům na jednom místě zpřístupnily informace z celého regionu,“ vyzdvihla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město mělo první v plánu přesunout do prostor nového nájemníka a pokračovat v pronájmu pro účely restaurace nebo obchodu. Radní se ale rozhodli, že lepším řešením bude jednání s Turistickým informačním centrem, které o něj má zájem. Volné prostory se nachází v 1. nadzemním podlaží Zámečnické 2 a jejich rozloha je 270 metrů čtverečních.