Kanalizaci a vodovod na ulici Tuřanka čeká rekonstrukce

Ilustrační foto

BRNO – Radní projednávali rekonstrukci kanalizace a vodovodu na ulici Tuřanka, odsouhlasili výzvu k podání návrhu na zahájení druhého kola veřejné zakázky na stavební práce. Rekonstrukce by mohla začít v červenci 2021.

„Cílem prací v ulici Tuřanka je zlepšení stavu kanalizace a vodovodu. Ten je v současné době velmi neuspokojivý. Rekonstrukce zlepší odtokové poměry v kanalizaci a zároveň zkvalitní zásobování pitnou vodou,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Práce budou koordinovány s plynaři, aby se nemusela dvakrát rozkopat ulice. Také bude nutné omezit trolejbusovou dopravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V prvním kole prošlo kvalifikací 15 účastníků zadávacího řízení, ve druhém kole budou vyzváni, aby podali své nabídky. Z nich pak vzejde vítěz, který se postará o rekonstrukci. Celkové stavební práce se mají vyšplhat na 76 milionů korun. Rekonstruováno bude celkem 306 metrů kanalizace a 597 metrů vodovodu. Po dokončení těchto prací projdou obměnou také chodníky a silnice.