Když jsou ty Vánoce, nechte mě ukrást aspoň něco

PŘEROV – Přerovští strážníci musí mnohdy za některými hříšníky také běhat. Přesně to se stalo včera, když se snažili zadržet pachatele krádeže ze supermarketu. Když ho dostihli a nalezli ukradený lup, začal zloděj apelovat na ducha Vánoc a tvrdil, že by si zasloužil alespoň jednu ukradenou láhev.

Včera krátce po poledni nahlásila městské policii ostraha jednoho supermarketu v Přerově, že jí právě utekl pachatel krádeže i s lupem a prchá směrem k nádraží. Strážníci nejprve nemohli prchajícího pachatele na kamerovém systému města nalézt. Po chvíli se ukázalo, že obsluha přecenila zlodějovu kondičku a ten se teprve po vyčerpávajícím třicetimetrovém běhu pořádně vydýchává. Poté už ale zůstal pod dohledem kamer, až do chvíle, než zmizel do prostor nádraží. Tou dobou již však měl v patách terénní hlídku. Když uviděl strážníky, rozhodl se to vzít zkratkou přes kolejiště. V tom okamžiku ale hlídka už jasně rozpoznala známou firmu, rozhodla se, že jej nebude pronásledovat přímo mezi vlaky. Strážníci nádraží objeli a pak zamířili do míst, kam uprchlík směřoval. Zloděj využil chvíle oddechu, aby si takticky převlékl ukradenou bundu a odložil batoh s lupem do prázdné zahrady. Když ke svému překvapení opět uviděl, jak mu jdou strážníci po stopě, pokusil se o další únik. Tentokrát již běžecký souboj prohrál. „Za druhé místo nedostal stříbrnou medaili, ale náramky,“ uvedl mluvčí Městské policie Přerov Miroslav Komínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Když strážníci nalezli ukradený lup, čítající několik lahví kvalitního alkoholu a převlečenou bundu, dušoval se uprchlík, že vše vidí poprvé v životě.  „Po chvíli však začal apelovat na ducha Vánoc s tím, že měl s krádeží spoustu práce a zasloužil by si alespoň jednu láhev,“ uzavřel Komínek. Strážníci však pro prosby známého recidivisty neměli žádné pochopení a po několika minutách už směřoval na policejní stanici.