Nová cyklostezka propojí Bystrc s Komínem a Jundrovem

Ilustrační foto

BRNO – Město Brno má v plánu na ulici Kníničská a Veslařská opravit chodníky, spolu s touto akcí vznikne ve směru od křížení těchto dvou ulic po řeku Svratku nová cyklostezka. Ta se začne stavět nejdříve v roce 2022.

Odbor dopravy Magistrátu města Brna v současné době zpracovává studii, díky které bude vyřešena cyklodoprava na komínských a žabovřeských lukách. „Prvním krokem podle vytvářené studie bude realizace alternativní cyklotrasy mezi ulicemi Svratecká a Veslařská. K jejímu zřízení poslouží mimo jiné i stávající chodník podél ulice Kníničské. Ten se opraví a na něj bude navazovat nově vybudovaná stezka podél ulice Veslařská k Jundrovskému mostu,“ uvedl Petr Kratochvíl, radní pro oblast dopravy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V příštím roce začnou opravy stávajících chodníků podél ulice Kníničská, jedna strana bude opravena po ulici Stránského, druhá po křížení s Veslařskou. Počítá se s opravami podloží, obrubníků a litého asfaltu. Náklady na stavební práce se odhadují na 3,65 milionů korun. Nová část cyklostezky bude stát další 3 miliony.