Zločin za téměř 780 tisíc korun objasněn

PLZEŇ – Plzeňští kriminalisté usilovně pracovali na objasnění případu krádeže, ke kterému došlo v polovině měsíce ledna 2020 v Plzni na Slovanech. Z rodinného domu tam pachatelé odcizili nejen dva trezory s obsahem finanční hotovosti, ale i další věci. Vše za téměř 780 000 korun.

Zloději tehdy vstoupili neuzamčenými vrátky na soukromý pozemek. Následně poškodili zabezpečené vstupní dveře domu, do kterého vnikli a celý pečlivě prohledali. V jeho obytné části dále poškodili několik dalších uzamčených dveří. Vešli i do dětského pokoje, ve kterém našli dvě dětské pokladničky. Ty poškodili, aby se dostali k jejich obsahu a vzali z nich nastřádané drobné mince v hodnotě nejméně 700 korun.

Hlavní kořistí zlodějů se staly dva volně umístěné trezory, které si odnesli s sebou. Byla v nich uložena finanční hotovost v české i cizí měně a cennosti. Pachatelé nepohrdli ani odloženým mobilním telefonem a dalšími drobnými věcmi. „Při následném odchodu zloději poškodili zdivo u schodiště, částečně i schody a dlažbu chodby v interiéru domu. Svým jednáním způsobili celkovou škodu za necelých 780 tisíc korun a škodu poškozením za více jak 10 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Přivolaní kriminalisté na místě činu zajistili maximálně možný počet stop, které následně vyhodnocovali. Zjistili tak, kde se pachatelé zbavili odcizených trezorů. Tím místem byla Hracholuská přehrada, v jejíchž hlubinách policisté spolu s hasiči oba odcizené trezory nalezli.

Po několika měsíční usilovné mravenčí práci přišli kriminalisté na stopu dvou pachatelů ve věku 34 a 26 let, které v polovině prosince 2020 obvinili ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci spáchané formou spolupachatelství. „Dále zjistili, že mladší z pachatelů má za sebou trestní minulost, ze které se očividně nepoučil a takového jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za takový čin pravomocně potrestán,“ uzavřela mluvčí policie.

Zdroj: PČR