Tragická nehoda auta s chodcem v Bystrci: Chodec nepřežil. Policie hledá svědky

ilustrační foto

BRNO – V noci ze středy na čtvrtek došlo hodinu před Štědrým dnem v Brně-Bystrci v blízkosti přechodu pro chodce k tragické nehodě. Po nečekaném nárazu auta zahynul devětadvacetiletý chodec.

K nehodě na křižovatce ulic Vejrostova a Ondrouškova okamžitě vyjeli záchranáři, ale chodce se již zachránit nepodařilo. Jak uvedl policejní mluvčí Petr Vala, v současné době dopravní policisté znají jméno nešťastného řidiče, přesto potřebují nutně hovořit s jedním důležitým svědkem. Tím by měl být řidič taxislužby, který daným místem projížděl hodinu před půlnocí. „Svědeckou výpovědí by totiž mohl policistům vylíčit dopravní situaci v místě jen těsně před tragickou nehodou. Přesná příčina střetu a míra zavinění jednotlivých účastníků bude nyní předmětem dalšího šetření. Žádáme i další svědky, aby jakékoliv informace, které policistům při vyšetřování pomohou, neprodleně volali na bezplatnou tísňovou telefonní linku 158,“ požádal Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.