Jihomoravští hasiči měli přes svátky 80 zásahů

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Během vánočních svátků vyjeli jihomoravští hasiči k 80 událostem. Počet zásahů je srovnatelný s rokem 2019, kdy to bylo 81 událostí. Desetkrát jednotky zasahovaly u požárů, které způsobily škody za celkem 200 tisíc korun. Jednotkám se svými zásahy podařilo uchránit hodnoty za 5 milionů korun. . K nehodám vyjížděli sedmkrát.

Štědrovečerní požár chatky v Tuřanech si bohužel vyžádal lidský život. V Brně-Lesné hořela lokomotiva. Výjimečně hasiči o letošních svátcích nezasahovali u hořících vánočních stromečků nebo adventních věnců. Na Štědrý den dopoledne vyjela profesionální jednotka z Židlochovic a místní dobrovolná jednotka do Modřic k čerpání vody ze zatopeného sklepa rodinného domu. Sklep zaplavila voda z prasklého vodovodu. Kvůli podezření na narušení statiky objektu velitel zásahu povolal na místo statika k posouzení stavu a lezecké družstvo ze stanice Lidická se speciální štěrbinovou kamerou. Statik po prohlídce domu zakázal další pobyt osob v domě. Třem obyvatelům domu hasiči pomohli s evakuací osobních věcí. Ani dopravní nehody se vánočním svátkům nevyhnuly. K těm hasiči vyjížděli celkem sedmkrát (v roce 2019 pětkrát). U Suchohrdel na Znojemsku se stala dopravní nehoda jednoho osobního automobilu se zraněním jedné osoby, V Troubsku narazilo auto do stromu. „Při těchto nehodách se zranily tři osoby. V žádném ze sedmi případů jsme osoby z vozidel nemuseli vyprošťovat,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.