Ani na Štědrý večer si recidivista nedal pokoj. V Praze 8 ho vyhmátli policisté

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Ostříží zrak policistů spočinul na známé firmě v ulici Čuprova. Proběhla kontrola, která odhalila přes dvacet gramů pervitinu. Muž, který má kriminální minulost, putoval i se spolujezdkyní na policejní služebnu.

Na Štědrý večer si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli v Čuprově ulici v Praze 8 zaparkovaného Superbu, v němž seděl muž, kterého znali z minulosti pro jeho trestnou činnost,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Muž nebyl ve voze sám, vedle seděla spolujezdkyně. Policisté se rozhodli dvojici zkontrolovat.

Ve vozidle následně nalezli sáček s více než dvaceti gramy pervitinu,“ doplnil mluvčí. Policisté převezli dvojici na policejní služebnu, kde se jich ujali kriminalisté. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V případě odsouzení hrozí za tento trestný čin trest odnětí svobody až na pět let. V minulosti tento muž policistům ujížděl Prahou 8, najížděl i na chodníky a ohrožoval chodce. „Za tento čin byl muž odsouzen k trestu odnětí svobody na osmnáct měsíců do věznice s ostrahou,“ uzavřel mluvčí.