Čtyřiadvacetiletého mladíka srazilo projíždějící auto. Na místě zemřel

Mladíka u Staré Hlíny na Jindřichohradecku srazilo osobní auto (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Vánoční víkend bohužel skončil na jihočeských silnicích velmi tragicky. V neděli v pozdních večerních hodinách došlo na silnici z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce ke střetu osobního automobilu s chodcem. Ten bohužel na místě zemřel.

Nehoda se stala v neděli 27. prosince 2020 po desáté hodině večerní na silnici první třídy číslo 34 u obce Stará Hlína. „Padesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Hyundai na rovném úseku cca tři sta metrů za obcí ve směru na Třeboň se plně nevěnoval řízení vozidla a s vozidlem přejel ve svém jízdním pruhu mladého chodce,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mladíka u Staré Hlíny na Jindřichohradecku srazilo osobní auto (zdroj Policie ČR)

Čtyřiadvacetiletý mladík utrpěl velmi těžká zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. U řidiče byl proveden test na přítomnost návykových látek s negativním výsledkem. Podle informací policie na sobě mladý muž neměl žádné reflexní prvky a byl oblečen v tmavém oblečení.

Provoz na komunikaci policisté zcela zastavili a prováděli odklon přes okolní silnice. „Případ budou dále vyšetřovat jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s policisty z Dopravního inspektorátu pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti,“ sdělil policejní mluvčí.