Když chce muž s černým pytlem na zádech zastoupit Ježíška, má policie plné ruce práce

Ilustrační foto

PRAHA – Hromadu pohozených vánočních dárků nalezla strážnice okrskářka v Dolních Měcholupech. A nejen dárky, ale také okapové svody. To už nemohla být náhoda.

Chvíli poté, co nastoupila do služby, narazila strážnice okrskářka na hromadu dárků,“ informovala dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Dárky byly částečně rozbalené a některé byly dokonce ještě označeny jmenovkou zamýšleného příjemce. Jiné již někdo netrpělivě rozbalil. O zhruba padesát metrů dále pak strážnice nalezla sedm kusů okapových svodů.

Když uniformovaná nálezkyně kontaktovala státní policii, dostalo se jí potvrzení, že v oblasti Dolních Měcholup nahlásilo několik obyvatel ztrátu okapů. Po dohodě s policií, byly všechny nalezené věci převezeny na příslušný úřad městské části. Tím to ovšem pro strážnici neskončilo. Pro jistotu ještě prošla přilehlé okolí, zda nenajde ještě nějakou nadílku. „Všimla si muže s velkým černým pytlem na zádech, jak směřuje podél kolejí do Hostivaře,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve chvíli, kdy ji muž spatřil, znervózněl a hodlal rychle opustit prostor a ztratit se uniformované ženě z dohledu. Ta si však na místo přivolala posily a společně šestatřicetiletého muže dostihli. Z pytle, který měl muž vyrobený z černého trička, trčel kus okapového svodu. Muž pochopitelně hlídce tvrdil, že okap našel. Během čekání na příjezd státní policie, se k hlídce dostavil další muž, a oznámil, že mu někdo ukradl dárky, které měl uložené na balkónu. Přesně popsal, co v balíčcích bylo a dárky se shodovaly s těmi, které byly předtím nalezeny. Proto byly majiteli vráceny, aby se včas dostaly pod ten správný vánoční stromeček.