Mladý řidič nedal přednost a smetl projíždějící auto

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Dvě auta havarovala včera na křižovatce na Kroměřížsku. Podle policie stál za srážkou mladík, který se pravděpodobně nevěnoval řízení. I přes děsivě vyhlížející nehodu vyvázli všichni bez zranění.

K havárii došlo včera krátce po půl šesté odpoledne na čtyřramenné křižovatce v katastru obce Počenice-Tetětice u benzínky. „Devatenáctiletý řidič automobilu Peugeot 308 jel po vedlejší komunikaci směrem od Medlova. Zřejmě se plně nevěnoval řízení a přehlédl tak před ním nacházející se křižovatku i značku „Dej přednost v jízdě!“. Následně vjel do křižovatky, kde se střetl s vozidlem Ford Focus, jehož devětatřicetiletý řidič jel po hlavní komunikaci od Počenic – Tetětic,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z vážně vypadající nehody vyvázli oba řidiči i jejich šestnáctiletí spolujezdci bez zranění. „Přivolaní záchranáři tak všechny čtyři osoby pouze vyšetřili a ponechali na místě. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní,“ sdělila Simona Kyšnerová.

Na každém z aut vznikla škoda osmdesát tisíc korun. Nehodou se nadále zabývají kroměřížští policisté.

Foto: Policie ČR