Muž se zřítil ze srázu a v chladu ležel několik hodin

Ilustrační foto

BRNO – V zahrádkářské kolonii na Vinohradech zaslechl na první svátek vánoční kolemjdoucí úpění a sténání. To vydával pětapadesátiletý muž, který v bolestech ležel v houští. Na pomoc proto přispěchala městská policie.

Ta na zemi mezi klacky a listím našla muže s čelovkou na hlavě a krvácejícími odřeninami. „Muž byl při vědomí, ale značně podchlazený,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka proto přivolala záchranou službu a muže zabalila do izotermické folie, aby se zahřál. Než přijela sanitka, kontrolovala jeho životní funkce. Strážníci také našli jeho známého, který přiznal, že předešlý den u něj zraněný popíjel a když se vracel domů, byl v podnapilém stavu. Z toho hlídka usoudila, že muž se po cestě zřítil z dvacetimetrového srázu a ležel tam několik hodin. Záchranáři muže ošetřili a poté převezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.