Na Jesenicku fouká silný vítr. Zdramatizoval hlavně situaci v dopravě

JESENICKO, ŠUMPERSKO – Silný vítr napáchal od včerejšího podvečera nejvíce škod na Zlatohorsku, Javoricku a Jesenicku. Největší komplikace působil v dopravě. Kvůli popadaným stromům a velmi nebezpečné situaci musela policie uzavřít hned několik komunikací. Strom, který spadl na projíždějící Octavii, zranil spolujezdkyni.

Silný vítr komplikuje zejména situaci v dopravě od včerejšího podvečera na Zlatohorsku., Javornicku a Jesenicku. Silný poryv větru má na svědomí dopravní nehodu, při níž se zranila spolujezdkyně osobního auta. K nehodě došlo včera krátce před 18. hodinou na silnici v mezi Dolním Údolím a Zlatými Horami, kde na projíždějící Octavii spadl smrk. „Zraněnou spolujezdkyni převezli kvůli nebezpečné situaci na místě k sanitnímu vozu policisté,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Kvůli popadaným stromům zůstal úplně odříznutý například Rejvíz a Ondřejovice, nebo silnice z Uhelné na Nové Vilémovice. Uvázly zde dva linkové autobusy, jejich řidiči měli obavy o cestující. V jednom případě vyřešili náhradní dopravu hasiči a převezli cestující do Jeseníku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Stromy popadaly na železniční trať v Žulové, Tomíkovicích, Horní Lipové a Ondřejovicích, na Javornicku poškodil spadlý strom přístřešek a poničil dva betonové sloupy elektrického vedení. Stromy spadly i na dráty elektrického vedení, některé domácnosti zůstaly bez proudu. Vítr působil škody i na budovách, odnášel plechy, způsobil škody na zaparkovaných autech. V Šumperku hasiči v noci sundávali billboard hrozící pádem.

Výstraha před silným větrem zejména v severní části Olomouckého regionu platí i pro dnešní den. Buďte proto opatrní, vycházky do přírody raději odložte a při průjezdu lesními úseky buďte opatrní nebo se jim pokud možno úplně vyhněte.