Nehoda dvou osobních aut si vyžádala čtyři zraněné, včetně dvou dětí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Druhý svátek vánoční museli krátce po třetí hodině odpolední zasahovat hasiči u Třebechovic pod Orebem. Po střetu dvou vozidel jedno zůstalo na silnici a druhé spadlo do náhonu.

Při příjezdu na místo musely jednotky bez nutnosti použití hydraulického nářadí vyprostit dva dospělé a dvě děti z auta, které leželo v náhonu. Hned po vysvobození z vozidla si všechny osoby do péče převzala záchranka.

„Z vozidla, které skončilo mimo silnici, unikl do potoka olej, naši muži ho zasypali absorbující látkou a umístili kolem vozu sorpční hady. Olej se podařilo na hladině zachytit, po zadokumentování tak jednotky rychle vyprostily havarovaný vůz, aby nedocházelo k dalšímu znečištění vodního toku,“ komentovala zásah tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. O úniku oleje byli informováni zástupci ochrany životního prostředí a Povodí Labe. Silnice musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena, protože auto při nehodě poškodilo mostek a svodidla. Hasiči pak zlikvidovali použitý sorbent z potoka, postarali o to, aby byla vozovka opět průjezdná a předali místo policistům.

Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z Hradce Králové a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem.