Opilý Ukrajinec utekl od nehody. Nyní ho čeká vyhoštění

Ilustrační foto.

JIHLAVA – Jihlavští policisté řešili případ nehody dvou vozů, kterou způsobil podnapilý cizinec. Muž vzápětí nadýchal téměř dvě promile alkoholu, a tak není divu, že se policii snažil vyhnout. Navíc ani neměl oprávnění k pobytu.

Nehoda se stala ve středu 23. prosince večer. Dvaatřicetiletý řidič Škody Octavia sedl opilý do auta a vydal se spolu se dvěma kamarády do Jihlavy. Tam však už nedojeli, protože se o půl desáté srazili na silnici za Hosovem s jiným vozem. „Řidič nedal při odbočování vlevo na nájezd na komunikaci I/38 přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Kia a vjel se svým vozem přímo do jízdní dráhy vozidlu Kia, přičemž došlo ke střetu předních částí vozidel,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Škoda na obou vozidlech dosáhla 100 000 korun. Řidič po nehodě na nic nečekal a z místa utekl. Auto opustili i jeho dva spolujezdci. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Řidička vozu Kia skončila s lehkým zraněním v jihlavské nemocnici, její dechová zkouška byla negativní. Totéž se ale nedá říct o řidiči škodovky, kterému po zadržení naměřili policisté 1,88 promile alkoholu. Muž skončil na záchytce a hned druhý den se dozvěděl, že je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiče i jeho kamarády si převzali policisté z cizinecké policie. Ti zjistili, že všichni tři jsou Ukrajinci a nemají k pobytu u nás oprávnění. Muži mají nyní deset dnů na to, aby Českou republiku opustili.