Policie hledá pachatele surového přepadení důchodkyně v Brně

ilustrační foto

BRNO – Již několik dnů vyšetřují brněnští policisté těžko pochopitelný čin. V pátek před čtvrtou adventní nedělí kolem dvacáté hodiny na tramvajové zastávce Běloruská neznámý pachatel brutálně napadl téměř devadesátiletou seniorku.

Podle policejního mluvčího Petra Valy neznámý pachatel přepadl osamocenou důchodkyni jen několik okamžiků poté, co se rozloučila se svou kamarádkou. Útočník důchodkyni surově udeřil do hlavy, a pak se jí snažil sebrat kabelku. Tu si nakonec seniorka během divoké potyčky ubránila. Darebák však s prázdnou odejít rozhodně nechtěl, sebral tak alespoň odloženou nákupní tašku. Tím si však moc nepomohl. Místo hodnotné kořisti v ní totiž našel jen hrušky. „Přesto hledanému lupiči nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, neboť tento ohavný čin kriminalisté prošetřují pro podezření ze spáchání zločinu loupež. Policisté hledají důležité svědky, kteří by mohli vidět přepadení,“ uvedl Vala. Možná někdo viděl odcizenou žlutou tašku s nápisem Aby si nás příroda zase oblíBILLA. Pokud máte k případu jakékoliv informace, přihlaste se na tísňové lince 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.