Štědrý den ve Zlíně: Zaplavená silnice, vši a lední medvědi mezi garážemi

Po převozu opilce na záchytku čekala strážníky kompletní dezinfekce. Foto: MP Zlín

ZLÍN – Zlín má za sebou poměrně poklidný Štědrý den. Alespoň tak to vidí místní strážníci, které zaměstnalo méně událostí než v běžný volný den. Přesto ale nebyla nouze o nebývalé zážitky, které popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Hlídka z okrsku Kostelec – Štípa kontrolovala krátce před polednem silnici mezi Štípou a Hvozdnou, kterou zaplavila voda z místních polí. „Jak bylo následně zjištěno, příčinou byly ucpané kanalizační vpusti, na nichž se nacházely naplavené kameny, větve, zbytky rostlin, zemina a bohužel také odpadky. Strážníkovi se po chvíli podařilo vpusti vlastními silami vyčistit a zprůchodnit,“ popsal Pavel Janík. Po chvíli se tak voda mohla vrátit zpět do odvodňovacího koryta.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli vším se museli dezinfikovat strážníci, uniformy i auto

Odpoledne zamířila hlídka do průmyslového areálu, kde se měl nacházet opilec, který bušil pěstmi do oken jedné z budov. „Strážníci zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže, který nedokázal v důsledku těžké opilosti kontrolovat své chování. Po provedeném lékařském vyšetření tak následoval jeho převoz k bezpečnému vystřízlivění do kroměřížské záchytné stanice,“ uvedl Pavel Janík.

Tím ale událost pro městkou policii bohužel neskončila. „Bylo zjištěno, že dotyčný trpí nakažlivou kožní chorobou a jeho tělo i oděv jsou zcela zahmyzeny vší šatní. Strážníky tak čekala po návratu kompletní dezinfekce a desinfekce jak služebního vozidla, tak i stejnokrojů,“ dodal Janík.

Medvědí rodinka slídila mezi garážemi, pak přelezla plot

Nečekané oznámení přijalo operační středisko ve večerních hodinách od pracovníka ostrahy jedné z místních firem. Ten důstojníka přesvědčoval, že na vlastní oči viděl, jak po areálu chodí čtveřice ledních medvědů. Přesněji mělo jít o medvědici s medvíďaty slídící mezi garážemi. „K prověření podobných typů oznámení vyjíždí zásadně hlídka Městské policie Zlín a) vycvičená pro odchyt zatoulaných zvířat a b) vybavená analyzátorem alkoholu v dechu,“ podotýká Pavel Janík.

Když strážníci s pracovníkem zapředli hovor, dozvěděli se, že mělo jít ve skutečnosti o medvědy hnědé. Rodinka ale podle muže už areál opustila, a to tak, že přelezla plot a vydala se k řece. „Hlídka Městské policie Zlín společně s ním prověřila areál, zda-li se nemohlo jednat o nějaká jiná zvířata běžná ve zdejších končinách, ale ani zde ani v okolí se žádné stopy po mohutných šelmách nenacházely. Následovalo tak vyšetření na ovlivnění alkoholem, které bylo, tak trochu podle očekávání, pozitivní. Strážníci následně informovali odpovědnou osobu, která si provedla ve věci vlastní opatření,“ uzavírá štědrovečerní příhodu Pavel Janík.