Úsměvné případy Městské policie Olomouc. Opilý a nahý cizinec běhal po náměstí

OLOMOUC – Každý rok na jeho konci vybere mluvčí Městské policie Olomouc deset úsměvných případů, které olomoučtí strážníci toho roku řešili. Stejně tak je tomu i letos. Vybíráme pro vás případ opilého cizince, který se stal letos v srpnu.

16. srpna dvě hodiny po půlnoci byla hlídka městské policie vyslána na Dolní náměstí v Olomouci, kde měl dle oznámení na zemi ležet muž. Ten měl po chvilce vstát, svléct se do naha a pobíhat po náměstí. „Poté co strážníci dorazili na místo, zjistili zde podnapilého mladíka, který u sebe neměl žádné doklady a komunikoval pouze anglicky,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Vzhledem k jeho stavu a k nízké venkovní teplotě bylo rozhodnuto o převozu na záchytku. Zde mladíkovi naměřili 1,42 promile alkoholu v dechu. Na záchytce se také strážníkům podařilo získat informace o jeho totožnosti, kdy bylo zjištěno, že se jedná o dvaadvacetiletého Angličana. Tuto informaci také potvrdili kolegové ze státní policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .