V noci zaměstnal hasiče ve Zlínském kraji silný vítr

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od nedělních 19:35 hodin do dnešních 13 hodin měli hasiči v celém Zlínském kraji hlášeno celkem 54 událostí souvisejícími se silnými poryvy větru. Nejčastěji se jednalo o spadené stromy.

Profesionální i dobrovolní hasiči řešili hlavně odstranění větví z cest. V okrese Zlín asistovali u 12 výjezdů, v okrese Uherské Hradiště u 13, v okrese Kroměříž vyjížděli osmkrát a v okrese Vsetín jedenadvacetkrát. Jen jedna z akcí se netýkala spadlého stromu. Dobrovolní hasiči obce Bělov řešili poškozenou střechu rodinného domu, kde shodil vítr několik betonových tašek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Profesionální hasiči z požární stanice Bystřice pod Hostýnem museli také vyjet k nehodě dodávky s přívěsem v obci Osíčko na Kroměřížsku, kdy vítr za jízdy přívěs převrátil a ten pak blokoval cestu. Hasiči odstranili plachtu z přívěsu a postavili ho zpět na kola. V obci Lhota na Vsetínsku zase spadl strom na nadzemní vedení, profesionální hasiči z Valašského Meziříčí ho odstranili. Při akci však nedaleko spadl další strom na auto, které lehce poškodil. „U žádného výjezdu nedošlo naštěstí ke zranění osob,“ uzavírá kapitán Pavel Řezníček.