Ve Fakultní nemocnici Brno se jako první proti koronaviru naočkoval ministr zdravotnictví

Zdroj: FN Brno

BRNO – V České republice se včera začalo očkovat proti onemocnění Covid 19, jako první ve Fakultní nemocnici dostal vakcínu ministr zdravotnictví Jan Blatný spolu s několika sestrami z oddělení pro covid pozitivní pacienty.

„Vánoce jsou spojeny s dobrými zprávami. Možnost očkování pro nás pro všechny je dobrou zprávou a nadějí, že se velmi brzy budeme moci vrátit k běžnému životu bez omezení, která nás svazovala v tom předchozím roce,“uvedl krátce po očkování ministr zdravotnictví Jan Blatný. Poté měl také brífing, na kterém vyzval spoluobčany, zvláště seniory, aby se nebáli a šli se očkovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během ledna se budou očkovat hlavně senioři a zdravotníci. V únoru, kdy budou zajištěny pravidelné dodávky vakcín, se rozjedou další očkovací centra. K užitku by mohla být i záložní nemocnice na brněnském výstavišti. Rezervační systém na vakcinaci pro širokou veřejnost se otevře v půlce ledna. Kompletní očkování je hotové po druhé vakcinaci s třítýdenním odstupem, potvrzení o absolvování očkování bude vydáváno tištěné i elektronické, díky tomu se zjednoduší cestování do zahraničí. Také už nebude nutné izolovat seniory v domovech s pečovatelskou službou.