Víme, kdo je ostravským dobrovolníkem roku

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Letos se již po desáté vyhlašovala anketa dobrovolník roku. Letošní ročník byl jiný. Jak probíhal?

Osm z devíti charitativních organizací dodalo své nominace na dobrovolníka roku. Nominována byla například Radka Bolkešová, která podpořila svým časem šest rodin s dětmi, Richard Huňka, který se účastní potravinových sbírek anebo Monika Šindlerová, která pravidelně navštěvuje domovy seniorů.

„Letošní rok je opravdu specifický. S plnou intenzitou jsme si uvědomili, že mohou přijít situace, kdy se bez pomoci cizích lidí prostě neobejdeme. Dobrovolníci byli zapotřebí v nemocnicích, v sociálních zařízeních i v domácnostech těch, kteří neměli koho požádat o pomoc. Ve vyhlašovaném ročníku ankety oceňujeme ty, kteří se již dlouhodobě věnují dětem, rodinám, seniorům i těžce nemocným. Jejich práce byla letos náročnější, nezastupitelná a potřebná mnoho násobně více než kdykoliv v minulosti. V těžkých chvílích se navíc zapojili do dobrovolnictví i lidé, kteří se nikdy dříve neangažovali. To je pro mne krásným důkazem, že nezištnou ochotu pomáhat potřebným chápe mnoho Ostravanů i jako svoji morální povinnost,” dodává náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi nominovanými nechyběla Eva Tomášková, která vede kurzy německého jazyka v místním komunitním centru, Marie Blažková, která působí v místní fakultní nemocnici a Lenka Černíková, která je nejaktivnější dobrovolnice věnující se klientům domova pro osoby se zdravotním postižením. Nominována byla i Barbora Brevníková, která se aktivně zapojuje jako hospicová dobrovolnice u pacientů v závěru života. Ocenění získali všichni nominovaní, kteří si jej převzali ve svých organizacích anebo v dobrovolnických centrech.