Chtěl nakoupit levněji, tak na zboží nalepil jiné čárové kódy

HRADECKO – Vyšetřovatelé hradecké kriminálky v současné době řeší dvaadvacetiletého podvodníka, který chtěl 21. prosince tohoto roku obelstít jeden z obchodů v Hradci Králové. Mladý muž se na svůj počin s etiketami dobře připravil.

Muž vstoupil do obchodu a vložil tři kusy zboží do nákupního košíku, na které měl poté nalepit samolepící čárkové kódy. Tyto kódy měl z jiného zboží, které mělo daleko nižší hodnotu. Pokračoval ještě v dalším nákupu a pak se rozhodl jít k pokladně zaplatit. Všechny věci velmi šikovně podal prodavačce tak, aby načetla jeho chytře nalepené etikety. Muž zaplatil a chtěl z obchodu odejít, v tu chvíli ho však lapil za pokladnou zaměstnanec ostrahy prodejny a přivolal policii.

„Tímto protiprávním jednáním měl muž způsobit právnické osobě škodu zhruba 31 500 korun. Takového jednání i další trestné činnosti se měl muž dopustit i v několika dalších případech jinde v České republice, což je předmětem dalšího vyšetřování,“ sdělil policejní mluvčí Jaroslav Matoušek.

Protože se výtečník podvodu dopustil v době nouzového stavu, tak mu hrozí v případě prokázání viny pobyt ve vězení v délce dvou až osmi let.