Dobrá zpráva pro Opavany, město uspělo s žádostí o kompostéry

Kompostéry by měly pomoci životnímu prostředí a zpracování odpadu. Ilustrační foto: K. Bílková.

OPAVA – Opavská radnice uspěla s žádostí o dotaci z Evropských fondů na 830 kompostérů. Ty budou následně přerozděleny zájemcům.

Město registruje zájemce, kteří se hlásili v červnu k pilotnímu průzkumu. Noví zájemci se budou muset registrovat skrz dotazník v dolní části webové stránky města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nyní připravujeme výběrové řízení na dodavatele kompostérů. Podle velikosti pozemků zájemců o kompostéry budeme soutěžit tři velikosti kompostérů,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí Jiří Vaníček a dodal, že v případě úspěšného výběru předpokládá, že kompostéry budou k dispozici ve druhé polovině letošního roku. „Umožníme tak občanům organickou hmotu zachovat na jejich pozemcích a nebude nutné s touto cennou surovinou nákladně manipulovat jako s odpadem,“ upřesňuje Michal Jedlička z radnice.

Město také získalo dotaci na box, do kterého budou moci místní obyvatelé vkládat přečtené a nepotřebné knihy, CD a DVD. Box bude umístěn poblíž parkoviště Knihovny Petra Bezruče. O žádosti na dotaci na kompostéry jsme již informovali dříve.