OBRAZEM: Také včera v Olomouckém kraji hodně foukalo. Nejvíc to odnesli na Jesenicku

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nejvíce postiženou lokalitou silným větrem jsou Zlaté Hory v okrese Jeseník. V drtivé většině případů se jednalo o popadané stromy na silnicích, železnici či stržené dráty vysokého napětí. Hasiči ale zasahovali po celém Olomouckém kraji.

V neděli odpoledne a v noci vítr způsobil komplikace zejména v dopravě na Jesenicku. Spadené stromy zablokovaly několik silnic, dva linkové autobusy a na jedoucí Octavii dokonce spadl vzrostly smrk. Spolujezdkyně utrpěla při nehodě zranění. O těchto událostech jsme vás informovali včera v tomto článku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jak meteorologové předpokládali, silně foukalo i včera. Za oba dny hasiči evidují 101 událostí spojených s odstraňováním následků silného větru v celém kraji. Nejvíce zásahů měli na Jesenicku a to téměř sedm desítek zásahů. „Nejpostiženější lokalitou jsou Zlaté Hory tady evidujeme za celou dobu již 40 zásahů, v drtivé většině se jednalo o popadané stromy na komunikacích, železnici či stržené dráty vysokého napětí,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.  Vítr tu navíc poškodil několik střech například na tamní škole či jídelně. Silně foukalo ale po celém Olomouckém kraji. Ve Vápenné na Jesenicku spadla na silnici celá střecha. V Dolanech na Olomoucku vítr poškodil střechu garáže. V Rozstání na Prostějovsku spadlo několik stromů na dráty vysokého napětí. V Šumperku se utrhl billboard a hrozil pádem na chodník. V Žákovicích na Přerovsku se uvolnila lehká střešní konstrukce, hasiči ji museli odstranit.