Ostravští hasiči trénovali zajišťování výkopů a studní

Foto: HZSČR.

OSTRAVA – Místní hasiči si v listopadu a prosinci zpestřili trénink nacvičováním zajišťování výkopů a studní.

V České republice existují dvě specializovaná pracoviště, která se zaměřují také na zajišťování výkopů a studní, jedno je v Praze a druhé v Ostravě.

Naposledy museli být pražští specialisté nasazeni letos v Bejrútu. Cílem výcviku bylo zajistit nestabilní výkop anebo konstrukci studny tak, aby mohla být vyproštěna uvězněná osoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Profesionální hasiči z Prahy a Ostravy mají dva střední USAR odřady, doplněné o lékaře a psy, vycvičené na hledání zasypaných osob. Pražští hasiči drží pohotovost každý sudý měsíc, moravskoslezští každý lichý. Proto letěli do Bejrútu pražští kolegové. Pokud by šlo o událost jiného, a ještě většího charakteru, mohou se oba úzce spolupracující týmy spojit do jednoho těžkého odřadu USAR a zasahovat v kterékoliv evropské zemi společně,“ upřesňuje tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Nyní se již podívejte na slibované fotografie přímo z tréninku z listopadu a prosince letošního roku. Fotografie poskytla Hasičská záchranná služba.

Foto: HZSČR.
Foto: HZSČR.
Foto: HZSČR.
Foto: HZSČR.
Foto: HZSČR.