Řidička nabourala auto a ujela. Nadýchala skoro 3 promile

Ilustrační foto

BRNO – Opileckou jízdu se třemi promile v krvi zastavila hlídka městské policie v úterý v noci v Černovicích. Žena ve věku padesát dva let tam nabourala zaparkované auto a snažila se ujet.

Na nehodu upozornil náhodný kolemjdoucí na lince 156. Na místo se proto vydali strážníci, kteří našli nabourané auto zaparkované šikmo k okraji silnice. Za volantem seděla opilá žena, která se snažila přelézt na místo spolujezdce. „V ruce měla nedopitou láhev vína,“ podotkla tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z jejího dechu byl cítit alkohol a komunikovala s velkými obtížemi. Nakonec se doznala, že auto značky Škoda řídila a snažila se dojet na nejbližší čerpací stanici. Hlídka vykonala dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala hodnotu 2,8 promile. Nyní je žena podezřelá ze spáchání trestného činu a proto si ji převzali republikoví policisté.