Starosta Kroměříže je pozitivní na koronavirus

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Testy potvrdily koronavirus u starosty Kroměříže Jaroslava Němce. Během nemoci ho zastoupí místostarostové. Dnes o tom informoval mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Starosta po pozitivním testu zůstává v izolaci a léčí se doma. „Nákaza se nevyhýbá nikomu, beru to s pokorou. Virus mi dal v minulých dnech docela zabrat, dnes už se ale cítím lépe. Věřím, že brzy budu zpátky. Děkuji občanům za pochopení,“ sdělil Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Starosta není jediným z městského úřadu, kdo se během svátků potýká s covidem. Pozitivní test mělo i několik dalších zaměstnanců, není kvůli tomu ale nutné jakkoliv omezovat provoz. Dříve byl na pár dní kvůli koronaviru uzavřen Czech POINT, kontaktní místo veřejné správy v přízemí radnice na Velkém náměstí. Na podzim kroměřížská radnice musela kvůli izolaci či karanténě zaměstnanců omezit provoz stavebního úřadu, konkrétně jeho oddělení územního rozhodování a stavebního řádu.