Uštknutí teraristy se nakonec nepotvrdilo

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – V úterý dopoledne byli záchranáři voláni k záchraně muže, kterého našli hasiči v bezvědomí v jeho bytě v centru Brna. Původně otevírali byt kvůli zatečení vody.

Kromě muže nalezli uvnitř bytu také terária s hady, sklípkany a rozbité prázdné terárium, ve kterém měl údajně chovat jedovatého štíra. Hasiči vynesli pacienta před byt, aby mu zdravotníci mohli poskytnout přednemocniční péči a zároveň nebyli sami ohroženi. Na místo přivolali i zoologa. „Lékař muže, který byl v kritickém stavu, zaléčil, zaintuboval a na řízené plicní ventilaci pak posádka pacienta transportovala na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Bohunicích k další péči. Uštknutí nebo bodnutí se u muže nepotvrdilo. Další vyšetření ukázala, že za jeho závažný stav může zranění hlavy, které si způsobil pádem,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.