V domovech důchodců v Brně dnes začalo očkování seniorů

Ilustrační foto

BRNO – Dnes přijeli do Domova důchodců Vychodilova naočkovat klienty zdravotníci z Fakultní nemocnice u sv. Anny. Celkem naočkují 140 seniorů.

Očkování zabere několik hodin a bude probíhat v jednolůžkových pokojích obyvatel domova. „Jsme rádi, že můžeme takto přispět k ochraně rizikové populace a umožnit našim starším spoluobčanům se co nejrychleji vrátit k jejich obvyklému způsobu života, především k možnosti opět neomezeně vidět své blízké. V současné době probíhají intenzivní jednání o očkování naším týmem i v dalších domovech,“ uvedl lékař Libor Urbánek, který tým vede.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S podáním vakcíny souhlasili všichni klienti domova, ředitel ústavu věří, že díky očkování se jeho svěřenci budou moci opět zapojit do běžného života a časem se setkávat i s příbuznými. Druhou dávku vakcíny obdrží senioři za 21 dní, opět je přijedou očkovat zdravotníci z nemocnice.