A kolik miliard ušetříte vy? Škrtejte nemilosrdně v rozpočtu Prahy

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Kdo šetří, má za tři. Praha spustila specializované webové stránky, kde může kdokoliv škrtat v rozpočtu a ušetřit tak miliardy, které budou Praze v příštím roce jistě chybět. Co škrtnete právě vy?

Praha v příštím roce přijde zhruba o dvě a půl miliardy, díky novému daňovému balíčku. A o dalších zhruba sedm miliard korun, díky poklesu ekonomiky. Ztráta tak představuje patnáct procent z celkových daňových příjmů. V příštím roce tak bude hlavní město šetřit. Na čem je možné škrtat, si můžete ověřit na speciální webové stránce, kterou Praha spustila. Záleží jen na vás, kde ušetříte. Navíc své umění hospodáře můžete nasdílet na sociálních sítích.

Ztráta podstatné části městských příjmů je opravdu velký problém. Snažíme se to lidem přiblížit interaktivní formou. Do této rychlé a zábavné klikací hry se může zapojit každý. Méně zábavná je debata nad skutečnými škrty,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Na stránkách je možné vybírat z několika kategorií možných úspor. Je možné krátit rozpočet na údržbu ulic, plný žaludek goril, či získat peníze do rozpočtu díky regulaci prostituce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud náhodou nejste příliš hraví a spíše veselé kategorie, které tato stránka nabízí, vám nevyhovují, můžete se na stránkách Pražského Citivizoru proklikat celým rozpočtem a to až na jednotlivé faktury. Samotná hra je zajímavá i tím, že přibližuje obyvatelům částky, které se na jednotlivé oblasti skutečně vynakládají.