Během roku hasiči řešili několik kuriózních případů, jejich pomoc potřeboval strom i zvířata

Záchrana srnky ze zamrzlého rybníka

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nezvyklý rok 2020 se pomalu chýlí ke svému konci. Hasiči se museli naučit spoustu nových věcí souvisejících s epidemií koronaviru. Ale ani obyčejný život se nezastavil a čas od času řešili kuriózní události. Podívejte se s námi na nevšední zásahy uplynulého roku, když zachraňovali zvířata, ale i strom.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Silvestr 2019 – požár stromu

Ještě na konci loňského roku zaměstnal hasiče poměrně dlouhý zásah při požáru stromu na cyklostezka Bohuňovice – Bělkovice-Lašťany na Olomoucku, který chytl zřejmě od zábavní pyrotechniky.

Záchrana srnky ze zamrzlého rybníka

26. ledna 2020 hasiči zachraňovali srnku, která zůstala zaklíněná v prolomeném ledu na rybníce u Tovačova na Přerovsku. „Hasiči se museli ke zvířeti prosekat ledem asi 150 metrů. Srnu jsme předali v pořádku mysliveckému spolku,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Jednalo se o náročný fyzický výkon.

Záchrana koně

30. srpna 2020 se na hasiče obrátila zoufalá majitelka koně, který zůstal zaklíněný mezi stromy poblíž Tršic na Olomoucku. Hasiči se ke koni museli doslova prořezat. Zachráněného koně pak předali majitelce, vše se obešlo bez zranění a nutnosti přivolat veterináře.

Záchrana sovy z komína

Sovu z komína vysvobodili 27. října 2020 jeseničtí hasiči v Mikulovicích na Jesenicku. Výr velký pak s nimi odjel v cisterně na základnu, kde si ji vyzvedl zástupce záchranné stanice.

Požár stromu u cyklostezky
Záchrana koně
Záchrana sovy z komína