Hasiči zachránili 30 lidí, škoda po požáru činí až 800 tisíc korun

Ilustrační foto: T. Branda.

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ – Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý u požáru bytu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

V odpoledních hodinách byl na tísňovou linku přijat telefonát o požáru bytu ve druhém patře jednoho z místních bytových domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru v zasaženém bytě jeden vodní proud, zároveň zahájili záchranu osob ve vyšších patrech. Pro většinu z nich použili speciální vyváděcí masky pro krátkodobý pohyb v kouři. Celkem z domu vyvedli 30 lidí, dalších sedm jej opustilo samo ještě před příjezdem jednotek,“ upřesňuje Jakub Kozák od hasičů.

Příčinou požáru byla technická závada, jak dodává policejní komisař René Černohorský: „Ten vznikl technickou závadou při nabíjení hoverboardu, jenž byl umístěn v obývacím pokoji, a to v nepřítomnosti zde bydlících osob. Po samovznícení vznikl kouř, který se rozšířil do společných prostor chodeb na celý šesti patrový panelový dům.“

Jedna z osob byla převezena do nemocnice, nadýchala se kouče. Škoda je odhadnuta na 800 tisíc korun. Díky zásahu hasičů nevznikla další škoda, která mohla být až o 1,2 milionu korun vyšší.