Opakovaně usedal za volant pod vlivem drog, přitom ani neměl řidičák

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – V síti policistů uvízl mladý muž, který během měsíce několikrát řídil pod vlivem drog, a navíc bez řidičáku. Falešný řidič skončil ve vazbě a nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Osmadvacetiletého muže zastavili policisté poprvé v polovině prosince v Jaroměřicích nad Rokytnou. Řidičský průkaz u sebe neměl a jak policisté vzápětí zjistili, vůbec ho nevlastnil. Jeho průšvihům ale nebyl konec, protože orientační zkouška na drogy ukázala pozitivní výsledek. „Muž byl v minulosti opakovaně odsouzen a byl mu mimo jiné uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Řídit automobily má zakázáno souvisle již od roku 2016 a trest by mu měl skončit v roce 2028,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Další jízdu policisté muži zakázali a záležitost následně řešili ve zkráceném přípravném řízení. Vykutálený recidivista však těmto věcem nepřikládal žádnou váhu, jinak by se nemohlo stát, že ho v pondělí 28. prosince dopoledne policisté přichytili za volantem podruhé, tentokrát v Jakubově u Moravských Budějovic. I v tomto případě se ukázalo, že má v těle drogy, test byl pozitivní na amfetamin. V pořádku ale nebyl ani vůz značky Peugeot. „Při kontrole vozidla policisté zjistili, že jsou na něm umístěny jiné registrační značky a automobil byl vyřazen z registru silničních vozidel,“ dodala Jana Kroutilová. Další cesta muže z Českokrumlovska už vedla rovnou do policejní cely.

Muž je obviněn ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí. Dále se dopustil přestupků na úseku dopravy. Byl vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.