Školka na Ohradě září novotou

Foto: Jiří Žůrek

VSETÍN – Před několika dny skončila rekonstrukce mateřské školy na Ohradě, při které se stihla dokončit fasáda, zateplení či výměna oken. V příštím roce školku ještě čeká úprava venkovních prostor.

Celkové stavební práce stály 9 milionů korun, město však zaplatilo méně. Podařilo se mu totiž získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 2,6 milionu korun. Hlavní část rekonstrukce trvala od začátku letních prázdnin do začátku září. Děti se tak mohly včas vrátit do školky. V podzimních měsících firma realizovala venkovní práce na plášti budovy, tedy zateplení a fasádu. Celá rekonstrukce spočívala ve výměně oken a dveří, zateplení vnějšího pláště objektu a střechy, nové fasádě, v instalaci nuceného větrání pomocí vzduchotechnických jednotek se zpětným získáváním tepla, v zastřešení terasy pomocí zasklené ocelové konstrukce a zateplení její podlahy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Radost z dobré práce neskrývala ani ředitelka školky. „Jsme velmi spokojeni. Těší nás, že práce nenarušily chod mateřské školy a mohli jsme tedy v září přivítat děti a zahájit provoz v novém školním roce bez  větších omezení. Všem, kteří se podíleli na  celkovém zvelebení naší budovy, velmi děkujeme,“ řekla Šárka Kotrlová. Budova je jako nová, což se ale nedá říct o jejím okolí. Město proto plánuje na příští rok vybudování nové příjezdové cesty, opravu nádvoří a provedení terénních úprav. Na tuto akci má vyčleněno 3 miliony korun.