Výstup na Solenickou podkovu vám zaručí unikátní zážitek s výhledem na Vltavu

Výhled na řeku, podkova, meandr
Dojděte až na vyhlídku a užijte si tento nádherný výhled. Foto: Jiří Sedláček

Meandr Solenická podkova je místo, kde si příroda opravdu vyhrála. Vystoupejte na jednu z nejkrásnějších vyhlídek na řeku Vltavu bez problémů i s dětmi a kočárkem. Věřte, že z této krásné lokality se vám nebude chtít zpět.

Mezi přehradami Kamýk a Orlík vytváří řeka Vltava úžasný meandr Vltavské kaskády, kterému se přezdívá Solenická podkova. Nejhezčí pohled na něj se vám naskytne ze skaliska Na Vraném nedaleko vrchu Na Altánku, který se nachází u obce Solenice. Na tomto místě se ocitnete asi 160 metrů nad řekou.

Velmi známá a turisticky hojně navštěvovaná je vyhlídka Máj. Je však pravděpodobné, že Solenickou podkovu si oblíbíte ještě víc. Jednu z nejkrásnějších vyhlídek na řeku Vltavu najdete ve skalách v lese mezi obcemi Zduchovice a Solenice na Příbramsku. Kromě meandru odsud uvidíte také obec Solenice a Orlickou přehradu.

Z vyhlídky uvidíte obec Solenice i Orlickou přehradu. Foto: Tereza Kalná

Jak se na vyhlídku dostanete:

Na vyhlídku bohužel nevedou žádné turistické cesty. Ničeho se však nebojte, je na ni dobrý přístup ze Zduchovic. Ze Zduchovic se vydejte po zelené značce směrem na Bukovec, avšak asi v polovině cesty odbočte na neznačenou polní cestu. Na rozcestí s asfaltovou silnicí se dejte doprava a třetí odbočka na této cestě vás dovede opět po neznačené polňačce až k vyhlídce Solenická podkova. Trasa je vhodná i pro kočárky, nedostanete se s ním však až k vyhlídce. Kočárek musíte nechat v lese a dojít kousek pěšky. Není to ale daleko. Celá trasa ze Zduchovic až na vyhlídku je dlouhá cca 2 km.

Pokud vám nebude stačit výhled na podkovu pouze z jedné strany, vyražte i na protější rozhlednu Milada. Ta byla otevřena v roce 2017. Dojeďte autem do obce Přední Chlum a odtud se dejte vlevo na polní cestičku. Po ní je to k rozhledně asi 2 km. Cestu bez problémů sjedete i s kočárkem, větší děti ji zvládnou pěšky. Tato rozhledna je však od listopadu do března zavřená.

 

Místo:

Kraj: Středočeský
Okres: Příbram
Obec: Kamýk nad Vltavou

Kontakt:

Informační centrum Kamýk nad Vltavou

Kamýk nad Vltavou 69
262 63 Kamýk nad Vltavou

Tel: +420 318 677 171
E-mail: infocentrum@obeckamyk.cz
Web: www.obeckamyk.cz