Za první dva dny naočkovala Fakultní nemocnice Brno stovky zdravotníků a seniorů

Zdroj: FN Brno

BRNO – V neděli ve Fakultní nemocnici Brno začalo plošné testování na Covid 19. Zařízení získalo 3000 vakcín a stihlo naočkovat 1700 zdravotníků a 500 seniorů. Bohužel další očkování se muselo přerušit, jelikož byly vakcíny převezeny do Ostravy.

Během pondělí nemocnice naočkovala 440 zdravotníků, v úterý to bylo 755. Na 300 dávek vakcín zamířilo do domovů pro seniory. V Úrazové nemocnici, Nemocnici milosrdných bratří a její léčebně dlouhodobě nemocných se naočkovalo 700 vybraných zdravotníků a důchodců. Počítalo se také s proočkováním vhodných hospitalizovaných pacientů. „Bohužel naši pacienti této věkové kategorie jsou u nás aktuálně hospitalizováni spíše s horečnatými onemocněními, mnohdy infekčními a jsou na antibioticích, takže u nich jsme samozřejmě tuto možnost očkování zavrhli,“ uvádí přednosta Interní gastroenterologické kliniky Jiří Dolina. Proto lékaři oslovili své chronicky nemocné pacienty nad 65 let, kteří by se mohli ihned dostavit na očkování.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dnes se bohužel vakcinace v nemocnici zastaví z důvodu nedoručení vakcín do Ostravy, kam poslala lékárna ještě v pondělí v noci 700 vakcín. Pokud dodávka dorazí včas, s očkováním by se mohlo začít zase na Silvestra. Velkou část vakcín nemocnice opět přepošle do Ostravy, další dodávka se očekává 7. ledna.