Zloděj vykradl divadlo v Prachaticích. Nepohrdl ani lahvemi vína

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICE – Prachatičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v době vánočních svátků vloupal do budovy Městského divadla v centru Prachatic. Odcizil zde několik věcí, mezi nimiž byly i lahve vína. Policie se nyní obrací na veřejnost a žádá jí o případné informace k tomuto vloupání.

Pachateli do budovy divadla vnikl v blíže neurčené době od 23. do 28. prosince 2020. „Po násilném vstupu objekt prohledal a odcizil zde hudební zesilovač černé barvy značky RCF, aktivní reproduktor a dále nepohrdl ani několika lahvemi zde uloženého vína,“ upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vlastní krádeží a poškozením zařízení budovy způsobil škodu ve výši 41 200 korun. Případ šetří policisté prachatického obvodního oddělení. „Jakékoliv poznatky, které by přispěly k objasnění tohoto skutku, a to jak k výskytu podezřelé osoby či osob na místě činu, stejně jako k podezřelému výskytu či nabídce prodeje odcizené hudební aparatury, přivítají policisté na své služebně v Pivovarské ulici či telefonní lince 974 236 700,“ dodal policejní mluvčí.