Biskup zřídil novou farnost v Líšni, postaví se také kostel Ducha Svatého

Zdroj: biskupstvi.cz

BRNO – K 1. lednu 2021 dojde brněnským diecézním biskupem Vojtěchem Cirklem k vytvoření nové farnosti Brno – Nová Líšeň. V plánu je také stavba kostela Ducha Svatého.

Výstavba kostela se připravuje již několik let, myšlenka na jeho vybudování se zrodila ke konci 80. let minulého století. První mše byla v Líšni slavena před třiceti lety, využit byl prostor kulturního střediska. V roce 1992 byla založena Nadace pro radost, která začala shromažďovat prostředky pro stavbu nového kostela. Zatím vzniklo Salesiánské středisko mládeže, které je nyní dostupné pro zhruba tisícovku dětí. Také se utvořilo mladé společenství křesťanů, které se v počtu tři sta osob schází k bohoslužbám v tělocvičně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nyní na řadu přijde kostel, který bude sloužit jako duchovní centrum dvacetitisícového sídliště se zázemím pro farnost. Administrátorem nové farnosti byl jmenován Petr Šikula, který je zároveň farářem původní líšeňské farnosti u kostela sv. Jiljí. „Základní kámen budoucího kostela Ducha Svatého v Brně-Líšni požehnal 27. září 2009 při své návštěvě jihomoravské metropole papež Benedikt XVI.,“ popisuje páter Šikula. V letošním roce se uskutečnila architektonická soutěž na návrh kostela s komunitním centrem, porota vybrala vítěze: ateliér architektů Jana Soukupa a Jana Trčky z Plzně. Farnost čeká ještě spousta práce, musí finalizovat projekt, připravit podklady pro stavební řízení a hlavně zajistit zbytek financí. Stavba kostela vyjde zhruba na 120 milionů korun, přičemž 70 milionů ještě chybí.