Mezi Olomučany a Rudicemi se stala tragická nehoda

ilustrační foto: HZS JMK

BLANSKO – Před půlnocí ze středy na čtvrtek zasahovaly dvě jednotky hasičů u tragické nehody v katastru obce Olomučany. V havarovaném autě jela tříčlenná posádka mladých mužů ve věku kolem třicítky.

V osobním voze se zranily celkem tři osoby. „Na místě bohužel zemřel mladý muž. Ještě před naším příjezdem podlehl zraněním způsobeným při nehodě,“ sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. „Na místě jsme ošetřili ještě dva mladé muže. Oba měli lehká zranění. Po ošetření jsme je převáželi na první chirurgii do nemocnice u sv. Anny v Brně,“ vysvětlila Kropáčková. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky z policejního vyšetřování vyplývá, že řidič osobního auta zřejmě nepřizpůsobil rychlost při průjezdu zatáčkou. Vyjel mimo silnici, kde narazil do několika stromů. Při nehodě jeden z pasažérů z vozu vypadl a utrpěl zranění, kterým podlehl. „Zajistili jsme místo havárie a po zadokumentování nehody komunikaci uklidili. Zásah jsme ukončili ve tři hodiny ráno,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.