Poruba se v roce 2021 chystá investovat

Ilustrační foto: T. Branda.

OSTRAVA-PORUBA – Místní část Ostravy má na rok 2021 naplánován výrazný proinvestiční rozpočet. Kam investice půjdou a jaké jsou plánované příjmy a výdaje?

Městská část v roce 2021 počítá s celkovými příjmy ve výši 432 milionů korun, zatímco výdaje by měly dosáhnout výše 549 milionů korun. I přes koronavirové problémy ale Poruba nechtěla výrazně snižovat částku, která půjde na investice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„To byl náš hlavní cíl. Razantně jsme škrtali v běžných výdajích. Je pro nás důležité, aby peníze směřovaly především do investic a údržby majetku. Jsem ráda, že se nám to podařilo a tento rozpočet je výrazně proinvestiční. Vždyť tím směrem jde více než 136 milionů korun, což je téměř celá čtvrtina všech peněz, které máme k dispozici,“ dodává starostka Lucie Baránková.

Poruba má v plánu investovat do rekonstrukce oblouku, která by měla vyjít až na 75 milionů korun. Další investicí by měla být také první etapa revitalizace náměstí Družba, pokud se Porubě podaří získat úvěr.

Mezi významnými investicemi nechybí také revitalizace ulice G. Klimenta, která by měla vyjít na 14,5 milionu korun, revitalizace Domu s pečovatelskou službou Harmonie, která by měla vyjít až na 13,4 milionu korun. Dále se bude investovat do víceúčelového hřiště na ZŠ Bulharská, kam by mělo jít až 8,25 milionu korun a parkoviště na ulici Školní, na které je určena částka 3,3 milionu korun. V plánu je také dokončení hřiště ZŠ J. Valčíka v hodnotě 1,7 milionu korun.