Půlnoční jízdu náctiletých ukončili městští strážníci

Ilustrační foto: T. Branda.

OSTRAVA – Půlnoční jízdu, kterou během vánočních svátků, absolvovali náctiletí mladíci, ukončil až zásah městských strážníků. Co mu předcházelo?

Jeden z mladíků se přiznal, že ukradl otci klíče od auta a společně s kamarádem jeli za tetou, která ale nebyla doma, a tak se vydali zpátky opět domů. Řidičem byl 17letý mladík a spolujezdcem byl jeho o tři roky mladší kamarád. Avšak i díky defektu si jich všimli strážníci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Po chvíli se ukázalo, že nezvyklá jízda je způsobena defektem na pravém předním kole. Řidič s touto technickou závadou nezvládal jízdu a nedokázal udržet své vozidlo na vozovce,“ dodává tiskový mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Další podobný případ se udál hned po svátcích, kdy místní policisté zastavili teprve 16letého řidiče automobilu, který se navíc posilnil alkoholem. Naštěstí se obě události obešly bez zranění.