Strážníci našli otevřenou restauraci, personál se hájil tím, že se jedná o petiční místo

Ilustrační foto

BRNO – V noci na čtvrtek museli strážníci zasahovat v otevřené restauraci v centru města, i když aktuální vládní nařízení to nedovoluje. Vevnitř sedělo na třicet hostů a dle slov personálu se jednalo o petiční místo.

Hlídka přijela na oznámení na lince 156, kdy svědci viděli, jak v otevřené restauraci sedí větší množství lidí a teče tam pivo proudem. „Před vstupem byl vyvěšen poutač, který hlásal, že otevřeno bude až do 31. prosince,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Dovnitř vstoupili strážníci městské policie spolu s republikovými policisty a našli zde na třicet hostů, kterým obsluha nosila pivo a víno. Návštěvníci neměli roušky a seděli velmi blízko sebe.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Personál uvedl, že se jedná o petiční místo a ukázal i vystavený petiční arch. Ten nikdo z přítomných ale nepročítal ani nepodepisoval, naopak zákazníci si běžným způsobem objednávali, konzumovali a platili občerstvení. Muži zákona proto případ předali správnímu orgánu.