V Brně se na Silvestra stala hromadná nehoda

ilustrační foto

BRNO – Na ulici Porgesova v Králově Poli se ve čtvrtek okolo půl desáté ráno stala hromadná nehoda osmi aut. Tvořily se kolony. Jeden z řidičů utrpěl při střetu středně těžká zranění, další muž se lehce zranil.

Auta se postupně srazila kvůli kluzké vozovce na silničním nadjezdu ve směru od Husovického tunelu na Svitavy. Úsek byl pro řidiče uzavřený do jedné hodiny odpoledne. Na místo nehody vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. „Středně těžká zranění utrpěl muž středního věku, který byl řidičem jednoho z aut. Ošetřili jsme také staršího muže s lehkými zraněními. Oba jsme převezli na chirurgie brněnských nemocnic,” sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli kluzké, silně namrzlé vozovce na mostě havarovalo krátce po desáté hodině také osobní auto vyjíždějící z Pisáreckého tunelu směrem na tunel Hlinky. Narazilo do betonových svodidel.