Užili jste si první letošní víkend? Strážníci v Praze se rozhodně nenudili

PRAHA 4.1.2021 – Užili jste si první letošní víkend? Strážníci v Praze rovněž. Naháněli polonahou ženu, načapali řidiče pod vlivem drog, zachránili opilou ženu před tramvají, také nalezli mrtvou ženu a rozbitou zastávku. Prostě, nenudili se.

Práce strážníků nespočívá pouze v kontrolách mimořádných a krizových opatření. Podstatou jejich práce je zajištění veřejného pořádku, ochrany a bezpečnosti osob a majetku,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Záběr činnosti pražských strážníků je skutečně široký a nenudí se ani o víkendu. Dokládají to i následující případy, které se odehrály v prvním víkendu nového roku 2021.

Speciálním vozem pro svoz podnapilých osob do protialkoholní záchytné stanice převezli strážníci ženu v Braníku,“ přiblížila první z případů mluvčí. Žena byla opilá a agresivní, navíc se nebezpečně pohybovala v kolejišti tramvají. Ve stejné městské části strážníci objevili další ženu, která neměla odpovídající oblečení. Ulicí procházela jen v tílku, bez spodního prádla. Žena působila zmateně a hovořila nesouvisle. Strážníci proto na místo přivolali záchranáře, kteří rozhodli o převozu ženy do zdravotnického zařízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dva řidiči byli polapeni v oblasti Prahy 15. Oba byli pod vlivem návykové látky. „Nerespektovali dopravní značení a testy na drogy prokázaly kokain, pervitin a opiáty,“ doplnila mluvčí. Řidiči byli předáni do rukou Policie ČR. Ta byla přivolána i na Prahu 10, kde byla v jednom bytě nalezena mrtvá čtyřiaosmdesátiletá žena. V neposlední řadě zasahovali strážníci i v Praze 5, kde byla poškozena skleněná výplň zastávky tramvají Poštovka a střepy se povalovaly i na přilehlé silnici. Strážníci zajistili místo trestného činu, povolali na úklid pražské hasiče a věc předali k dořešení policistům.