Muž v Pohořelicích vyráběl pervitin. Nájemníci už nevydrželi zápach z bytu a nahlásili to

ilustrační foto

BRNO-VENKOV –  Mladý muž v Pohořelicích při výrobě pervitinu zapomněl na čichové vjemy nájemníků bytového domu. Opakující se zápach chemikálií z bytu obyvatelé už nevydrželi a v neděli večer podezřelý stav oznámili na tísňovou linku 112.

Vedle hasičů na místo dorazili i policisté. Ti za zdroj nesnesitelného zápachu označili právě byt třiadvacetiletého muže. Když jim muž otevřel, uviděli hasiči naplno rozjetý proces výroby pervitinu. Vedle laboratorního skla našli policisté v bytě i velké množství chemikálií potřebných k výrobě drogy. Mimo surovin z probíhajícího procesu policisté objevili i více než 200 krabiček léků potřebných pro výrobu pervitinu. „Muž přivolaným kriminalistům přiznal, že zakázanou látku v době v minulých týdnech několikrát vyráběl. Drogu pak spotřebovával sám, případně nabízel drogově závislým. Kriminalisté případ dále vyšetřují,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.