Manželé z Valašského Meziříčí oslavili platinovou svatbu

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Krásných sedmdesát let společného života na konci roku oslavili manželé Rozehnalovi. Své ANO si řekli 30. prosince 1950. K jejich jubileu jim přišel popřát také starosta města.

Štěpán Rozehnal se narodil v Bystročicích u Olomouce a vyučil se instalatérem, svou ženu Antonii poznal v roce 1946 ve vesničce Komňa, odkud jeho manželka pochází. Vzali se po čtyřleté známosti a v roce 1962 se přestěhovali do Valašského Meziříčí. Poté Štěpán nastoupil do společnosti VaK Vsetín, kde pracoval jako provozní technik, později jako vedoucí provozu. Antonie se v mládí vyučila kuchařkou, poté absolvovala kurz laborantky a nastoupila do stejné firmy jako její manžel. V roce 1971 zde postavili dům a dodnes v něm žijí. Společně vychovali tři děti, syna a dvě dcery. Dnes také mají šest vnoučat a šest pravnoučat, nejmladší z nich má tři měsíce.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Platinová svatba je skutečně vzácnou událostí hodnou velkého obdivu. Jsem přesvědčen, že krásných sedmdesát let společného života manželů Rozehnalových je obrovskou inspirací nejen pro mladé páry. Je jasné, že se za nimi skrývá mnoho lásky, vzájemného porozumění a pomoci, ale někdy také nezbytných ústupků, které tmelí vztah. Manželům Rozehnalovým proto do dalších společných let přeji hlavně hodně zdraví a pohody,“ poblahopřál starosta Robert Stržínek, který manželům předal také drobný dar.