Rychlý zásah hasičů zmařilo špatně zaparkované auto

PLZEŇ – Dnes těsně po jedenácté hodině vyjeli hasiči do Krašovské ulice k nahlášenému úniku plynu do budovy. Bohužel se stalo, že po pár stovkách metrů musela jejich technika opět stát.

Co se vlastně přihodilo? „Naše zásahová vozidla potřebují alespoň tři metry široký pruh k bezpečnému projetí. Tři metry, které mohou rozhodovat o životě či smrti. Tři metry, které znamenají zachráněný, či naopak zničený majetek. Ano, v současné době není lehké najít vhodné místo k zaparkování, ale to neznamená, že je možné stát kde se to zrovna hodí a jak se to hodí,“ vysvětluje mluvčí hasičů Petr Poncar. „ Zde stačilo jediné auto a pouhých 10 centimetrů k tomu, abychom ještě bezpečně projeli. 2,9 metru totiž nejsou ony MINIMÁLNĚ tři metry. Buďte ohleduplní při parkování. Možná Vy, či Vaši blízcí nás budete potřebovat. Dodržujte tři metry k životu,“ nabádá Petr Poncar. Únik plynu do budovy se tentokrát naštěstí nepotvrdil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.