Kontroly třebíčských řidičů odhalily opakovaně amfetamin

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – Hned dva případy testů pozitivních na drogy během několika hodin zachytili třebíčští policisté. Za tyto přestupky hrozí řidičům pokuta a zákaz řízení až na jeden rok.

Oba řidiče zastavili policisté při svých namátkových kontrolách ve středu 6. ledna. Prvního z nich, který svým Volkswagenem zrovna přijížděl od ulice Hrotovické na ulici Kosmákovou, kontrolovala policejní hlídka po deváté hodině dopoledne. Test na alkohol měl řidič v pořádku, ovlivnění návykovou látkou už tak dobře nedopadlo. Test ukázal přítomnost amfetaminu, tedy následek požití pervitinu.

„Dalším řidičem byl třiatřicetiletý muž, který jel kolem třetí hodiny odpoledne s vozidlem Citroen po silnici na Komenského náměstí,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Při testování byl u něj opět zjištěn amfetamin.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Oběma mužům policisté další jízdu zakázali. Jsou podezřelí ze spáchání dopravního přestupku. Případy policisté dále šetří.