Krizový štáb ve Strakonicích projednal umístění vakcinačního centra

Strakonice (zdroj commons.wikimedia.org/Ivo Lukačovič)

STRAKONICE – Na začátku tohoto týdne zasedal poprvé v tomto roce Krizový štáb ve Strakonicích. Aktuální otázka pro jeho členy byla jasná. Vytipovat objekt ve Strakonicích, který bude vhodný a splňovat veškeré parametry pro blížící se plošné očkování proti onemocnění Covid-19.

V počátku byly navrženy tři objekty, které by mohly splňovat parametry očkovacího centra. Jednalo se o krytý plavecký stadion s velkokapacitním parkovištěm, sportovní halu v Máchově ulici a kulturní dům a sportovní halu v Lidické ulici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ve spolupráci s vedením strakonické nemocnice by dle posouzených objektů měla pro účely očkovacího centra posloužit právě sportovní hala v ulici Lidická, která se nachází v těsné blízkosti nemocnice. Rozhodující slovo bude mít ve schvalování Jihočeský kraj, který má v plánu v každém okresním městě zřídit vakcinační centrum,“ vysvětlila tisková mluvčí města Markéta Bučoková.

První očkovací látka dorazila do Strakonic v pondělí 4. ledna 2021 a ihned se začalo s očkováním zdravotníků.