Mladík matce vyhrožoval a přivolané strážníky chtěl napadnout obuškem. Nakonec skončil na psychiatrii

HRADEC KRÁLOVÉ – Uplynulou neděli museli muži zákona zasahovat u sporu mladého muže s matkou. Mladík byl velice agresivní a jeden ze strážníků dokonce musel sáhnout po služební zbrani.

Zoufalá žena volala v neděli 3. ledna na městskou policii a prosila o pomoc před útočným chováním svého syna. Ten jí vyhrožoval, že jí ublíží a také, že zdemoluje vybavení v bytě. Matka syna žádala, aby byt opustil, což nechtěl udělat. Strážníci se dostavili na místo do několika minut a vystrašená žena je pustila dovnitř bytu, v tu chvíli je uviděl agresivní muž, který jim začal velice sprostě nadávat.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mladík hlasitě křičel, že z bytu neodejde a že si ho musí strážníci zpacifikovat. Tvrdil, že je osm let závislý na drogách a že on i jeho matka se léčí s psychickými problémy. Pak náhle vstal z křesla a v ruce držel vysunutý teleskopický obušek, na strážníky stále křičel a  používal velmi nevybíravé výrazy.

„Ani na opakovanou výzvu, aby zanechal svého jednání, nereagoval a dál útočil na strážníka. Protože žádná výzva nebyla účinná, strážník vytáhl z pouzdra služební zbraň a vyzval muže, aby zanechal svého protiprávního jednání nebo bude zbraň použita,“ řekla k zásahu mluvčí městské policie Eva Kněžourová. Agresor se zřejmě zalekl a tohoto pokynu už uposlechl, obušek upustil a lehl si na zem. Strážníci mu nasadili pouta a i když takto spoutaný ležel na zemi, tak se je snažil alespoň kopnout, za chvíli se však uklidnil.

Na místo byla přivolána Policie ČR. Policisté rozhodli o převozu agresora na psychiatrické oddělení místní nemocnice. Po vyšetření lékař nenašel žádné důvody, aby musel být muž hospitalizován a předal muže zpět hlídce. Ta ho poučila, že jeho chování bude řešeno u správního orgánu města a doporučila mu, aby se už nevracel zpátky do matčina bytu.